به بلاگ توسعه نرم افزار ارقام سیستم خوش آمدید

در این قسمت می توانید تغییرات و مقالات مرتبط با توسعه نرم افزار حسابداری ارقام سیستم را مطالعه بفرمایید

امکانات و رابط کاربری صفحه اصلی نرم افزار ارقام سیستم

در این مقاله برخی از امکانات رابط کاربری صفحه اصلی نرم افزار و کلید میانبر های آن را به شما آموزش خواهیم داد.

کلید میانبر ها

در نرم افزار ارقام سیستم، کلید میانبر ها به صورت خودکار و به نسبت رابط کاربری شخصی هر کاربر تنظیم می شوند.

برای مشاهده کلید میانبر ها از دو روش می توانید استفاده کنید.

با فشردن کلید Alt بر روی کیبورد، کلید میانبر های هر دکمه در قبل از متن آن نمایش داده خواهد شد.

با فشردن کلید کنترل، متن های کوچکی برای آیتم های نرم افزار نمایش داده می شود که کلید میانبر آن را نشان می دهد.

توجه داشته باشید که کلید میانبرها به صورت خودکار به نسبت ترتیب هر آیتم تنظیم می گردند، پس شما می توانید به صورت ذهنی نیز آن ها را محاسبه کنید، به طور مثال اگر منوی زیر را در نظر بگیرید

منوی اطلاعات پایه آیتم دوم از سمت راست است، پس کلید میانبر آن 2 خواهد بود.

همچنین پس از باز شدن منو ها، ترتیب کلید میانبر زیر مجموعه آن ها نیز به همین صورت است، به طور مثال اگر با کلید 2 منو را باز کنید

میبینیم که گزینه طرف حساب سومین آیتم در لیست است، پس کلید میانبر آن 3 خواهد بود، با زدن کلید 3 منوی طرف حساب باز خواهد شد

و در منوی باز شده جدید، میبینیم که تعریف اشخاص گزینه سوم است، پس باز زدن دوباره کلید 3 فرم اشخاص باز خواهد شد.

با چند بار تمرین و تکرار کلید های میانبر نرم افزار آنها در ذهن شما هک خواهند شد و خیلی سریع به طور مثال با زدن کلید های 2-3-3 تعریف طرف حساب را باز خواهید کرد.

در صورتی که میخواهید کلید های میانبرها به صورت دائم در نرم افزار نمایش داده شود، می توانید از منوی پرونده، به تنظیمات نرم افزار رفته، و در قسمت تنظیمات عمومی شخصی، تنظیمات رابط کاربری، گزینه کلید میانبر ها همیشه نمایش داده شوند را فعال کنید.

استفاده از کلید های میانبر صفحه اصلی هنگامی که لیست داخلی ای باز است

فرض کنید صورت حساب شخص را در سیستم باز کرده اید و در حال مشاهده گردش آن هستید

حال میخواهید صورت حساب شخص دیگری را باز کنید، در حالت عادی اگر کلید میانبری را امتحان کنید، کلید میانبر در لیستی که باز است اعمال خواهد شد و کلید های منوی اصلی عمل نخواهد کرد.

برای اینکه بتوانید کلید میانبر های منوی اصلی را فعال کنید، کافیل یک بار کلید Alt را زده، و سپس کلید میانبر خود را بزنید، به این ترتیب در شرایط بالا بدون استفاده از موس، اگر کلید Alt و سپس کلید F2 را بزنید، صورت حساب دیگری باز خواهد شد.

پیشنهاد میکنیم که این عملیات را حتما تمرین کنید تا بتوانید به صورت حرفه ای و سریع از این روش ها استفاده نمایید.

شخصی سازی منوی اصلی

در صورتی که آیتم های پر استفاده شما در منوی اصلی نیست، و دوست دارید دسترسی سریع تری به آن ها داشته باشید، می توانید با راست کلیک بر منوی اصلی دسترسی سریعی به آیتم های منوی بالای نرم افزار ایجاد کنید.

به طور مثال برای افزودن فاکتور فروش به منوی اصلی روی منو راست کلیک کرده، از گزینه افزودن آیتم، خرید فروش، فروش، فاکتور فروش را انتخاب نمایید.

پس از افزودن، آیتم جدید به آخر لیست اضافه خواهد شد.

در صورتی که میخواهید آن را جابجا نمایید و در ابتدای لیست قراردهید میتوانید کلید Alt را گرفته و با با موس آیتم ایجاد شده را بکشید و در هرجای منو که میخواهید قراردهید.

همچنین در صورتی که آیتمی در منوی اصلی مورد استفاده شما نیست، می توانید با راست کلیک روی آن آیتم، از گزینه مخفی کردن استفاده کنید.

همچنین توجه داشته باشید، در صورتی که به هر دلیل نیاز داشتید که منوی اصلی به پیشفرض نرم افزار برگردانده شود، می توانید با راست کلیک بر روی منو از گزینه بازگردانی به پیشفرض استفاده نمایید.

فونت رابط کاربری صفحه اصلی

در صورتی که از فونت های کوچکتر استفاده میکنید، و دوست دارید فونت صفحه اصلی نرم افزار کوچک تر شود، میتوانید از منوی پرنده وارد تنظیمات نرم افزار شود، در قسمت تنظیمات عمومی شخصی، تنظیمات رابط کاربری، تیک فونت رابط کاربری صفحه اصلی درشت باشد را بردارید.

پین کردن لیست ها

در مقاله های قبلی درباره این امکان توضیح داده شده، در صورتی که علاقه دارید مطالعه بفرمایید می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

پین کردن لیست ها در نرم افزار حسابداری ارقام سیستم

  
  • پنج شنبه / 3 بهمن 1398 / 15:57
  • نویسنده: شریف زاده

استفاده از مطالب سایت اینترنتی ارقام سیستم فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.

logo-samandehi

ارقام سیستم

ارقام سیستم این اعتقاد را دارد که به مشتریانش به هیچ وجه به دید مشتری نگاه نکند بلکه آنها را شریک تجاری خود برای گسترش و ارتقاء شرکت و نرم افزار بداند. گروه ما همواره تلاش می کند به کمک شما شرکای تجاری گرامی نرم افزاری درخور شأن و شخصیت شما بزرگان تولید کند و همیشه آن را با بالاترین امکانات روز دنیا بروز و قابل استفاده برای اکثریت نیاز بازار نگه دارد. نرم افزار ارقام سیستم با عنوان نرم افزاری هوشمند، زبان زد صنایع مختلف است و فقط دلیل این سخن را دریافت درخـواسـت های حـرفه ایی در صــنایع بزرگ مـی دانیم و اگـر شـما نیاز خود را در امکانات نرم افزار ارقام سیستم پس از بررسی مشاهده نکردید می توانید این نیاز را درخواست دهید تا پس از تجزیه و تحلیل اولیه توسط تحلیل گران صاحب نظر ارقام سیستم بررسی شود تا در ورژن های بعدی نرم افزار پیاده سازی شود

argham
تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت نرم افزاری ارقام سیستم (ارقام سیستم آسیا) می باشد